Endüstri'nin Güçlü Ortağı

   
DEVAM EDEN PROJELER
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

Projeler


Çimentaş A.Ş. Sevkiyat Otomasyonu

01/12/2011 - 15/05/2012 [6 Ay]

Çimentaş A.Ş.'nin İzmir'de kurulu fabrikasına Otomatik Sevkiyat Yönetim Sistemi kurulacaktırBu proje ile her kamyon için dolum ve sevkiyat süresinin kısaltılması,dolayısıyla fabrikada verimlilik artışı planlanmaktadır

Sistem, SAP ile entegra çalışıp emirlerini alarak Fabrika'ya girecek ve çıkacak tüm kamyonların, giriş tartımını, dolum ve çıkışını insansız, self servis olacak şekilde kontrol edecektir.
  
Kamyonların tanımlanmaları uzun menzilli RFID etiket -okuyucu sistemi tarafından sağlanacaktır. Fabrikaya giriş ve çıkış kantarları seçilebilir şekilde çift yönlü olarak kullanılabilecektir. Araç fabrikaya girmeden önce SAP'den emri alınarak kamyona bu yeni sistem tarafından bu emri atanacaktır. Fabrika'ya gelen araç otomatik olarak tartılacak ve uygun dolum istasyonuna yönlendirilecektir. Bir operatör desteği olmadan sefl servis şekilde gerçekleşecek dolum yada paket yüklemeden sonra kamyon ışıklı sistemler ile çıkış kantarına yönlendirilecek yine otomatik olarak tartımı yapıldıktan sonra irsaliyesi basılıp fabrika sahasından ayrılması sağlanacaktır. Tüm sevkiyat hareketleri kayıt altına alınarak raporlanabilecektir.
  
Bu şekilde Fabrikanın ürün sevkiyatı otomasyon'a dahil edilerek insan hatası, kötü niyet ve yavaşlık bertaraf edilecektir.
   


 
 
 
Copyright Delta Proses Otomasyon Kontrol & Elektronik Sistemleri ® 2012
Bu sitede kullanılan resim ve belgeler orijinal olup tüm hakları DELTA PROSES'e aittir. İzinsiz kullanılamaz.
Delta Proses Otomosyon, Siemens yetkili çözüm ortağıdır.